ZA MAŁE PIERSI I ZA MAŁY BICEPS.

By Asia - czerwca 02, 2018


piersi; cenzura; biceps; kompleksy


Za małe piersi i za mały biceps . Za szeroki nos i za duże zakola . Za płaski tyłek i za duży brzuch.  Chodzą takie damskie i męskie „za” po ulicy, siedzą takie „za” w pracy. Nie zawsze je widzisz czy słyszysz, ale mijasz je codziennie. Czasami usłyszysz bardzo wyraźnie własne „za” kiedy staniesz przed lustrem,  a czasami wystarczy tylko, żebyś się obudził i ono już szepcze Ci do ucha.

Ich wszystkich jest całe mnóstwo. Wszystkie „za” to potwory, które zabijają. Powoli, ale zabijają.
To potwory z gatunku KOMPLEKSY. Kompleksy, które niekiedy nie mają podłoża, żeby się zagnieździć a jednak to robią.

UWAGA! Kompleksy, niszczą Ciebie i osoby w Twoim otoczeniu.

Nie dość, że „za” cały czas zabijają poczucie własnej wartości, to jeszcze cały czas się karmią Twoim życiem! Więc tak każdego dnia, podjadają poczucie Twojego zadowolenia, czas, szczęście, uśmiech i determinację. Zbilansowana dieta potworów jest łakoma na takie posiłki… I tak ich silny głód potrafi sprawić, że na deser ugotujesz im jeszcze mowę nienawiści do drugiego człowieka, więc nakarmisz potwora słodkim hejtem. I tak w siłę rosną potwory i spółka, gdyż kompleksy to zwierzęta stadne- lubią wędrować w parze z przyjaciółką depresją i kolegą odreagowaniem.

Kompleksy nie mają litości, powoli i boleśnie zabijają Ciebie i Twoją chęć działania. Po prostu niszczą i jak największa choroba zakaźna, chcą zatruwać wszystkich wokół. Co gorsze, pragną robić z Ciebie potwora… Bo jak inaczej nazwać to, że zabijemy drugiego człowieka na pożarcie własnemu „za”?  
Rozważając utrzymywanie potworów jest szkodliwe a kalkulując nieopłacalne… więc jak pozbyć się tych pasożytów?  Najprościej- zagłodzić!

Nie karm potwora niechęcią do siebie. Spójrz, jakim smacznym kąskiem jesteś, skoro coś chce Cię zjadać nawet od środka. Nakarm serce i popatrz ze smakiem na życie. Zobacz ile słodyczy i piękna może być w drugim człowieku. Walka z kompleksami to wojna. Wzmocnij swoje serce, swoje siły strzelając do potwora obok- karmiąc go ciepłym słowem, a nie ostrym spojrzeniem. Ostra krytyka tylko nasila łakomstwo potwora. Łakomstwo na Twoje siły, działania i szczęście.

Każdego dnia człowiek, człowiekowi trochę gotuje los.
Zrób wszystko co możesz, żeby po Twoim daniu nie płakał gorzkimi łzami.

A Ty sam miej większy apetyt na życie, niż Twój potwór!
 • Share:

You Might Also Like

10 komentarze

 1. Kompleksy to ważny temat. Każdy je ma- To prawda. Ważna jest ta walka o której piszesz. Ważne żeby się nie poddać. Nie myśleć o sobie źle i nie słuchać źle. Bo jeśli żyjesz, jesteś tzn że jesteś kims dobrym i ważnym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super, że jesteś z nami i dzielisz się swoją opinią! Ważne, żeby się nie poddać. Dlatego walczymy mocno, a każdy taki komentarz dodaje nam sił. Dziękujemy i pozdrawiamy cieplutko! :)))

   Usuń
 2. Sama prawda... Świetnie napisane, ta przygoda z Wami zapowiada się cudownie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy za ciepłe słowa. Bardzo nam miło, że jesteś z nami! Ściskamy :)))

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Niestety czasami taka ze mnie gapa, że odpisałam a nie opublikowałam komentarza:(. Ale doceniamy czujność i obecność w tym wyjątkowym dla nas miejscu :).
   -Asia.

   Usuń
 4. Kompleksy to z łaciny "połączenie", "wyrównanie". Dlatego zgodnie z autorką "Kompleksy, niszczą Ciebie i osoby w Twoim otoczeniu." Warto by może popełnić oddzielny wpis jak nie dać się zjeść kompleksom relacji z przyjacielem, dziewczyną, chłopakiem. W skrócie jak się bronić przed tym gdy atakują nas innych "za", by samemu nie dać się zjeść.
  -Tym

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uwielbiamy takie komentarze, które czegoś od nas wymagają i dają iskierkę do dalszej pracy. Poruszę ten temat. Dziękujemy, pozdrawiamy! :)))
   - Asia.

   Usuń
 5. Wspaniale ujęte...

  OdpowiedzUsuń